Anmälda 2016

Nedan ser ni de 265 st föranmälda till XC-Race 2016 när föranmälan stängdes. Nu är ni välkomna att direktanmäla er på tävlingsdagen vid Vidingsjö Motionscentrum från kl 10.

XC-Race 10km Dam

NamnKlubb
Lotta Sundin HagströmCrossfit Highway
Linnea BörjessonTinnerö Trailrunners
Elisa Crisci
Helene AnkarswärdEricsson IF
Pauline Viklund
Johanna Bertell
Kerstin Söderquist
Charlotta RosénStarVås
Lisa Eriksson
Elin Boström Holm
Sofie Bollman
Sophia RössnerStarVås
Madeleine TuomiKlubblös
Susanne BardGodegårds SK
Renée Berglund
Eva Cope
Anna JohanssonMotala crossfit
Lisa ÅbergAfter Stig
Maria RosenqvistPorsvägen
Therese Nehler
Susanne JohanssonTeam Tolsk Finnhund
Anna Albert
Jennifer Svedlind
Josefin DahlstenIFK Österbymo
Åsa Kernell
Sabina Lorentzon Edelönn
Åsa WidarssonIK Akele
Gunilla Thostrup
Emma Soame
Ida Matthed
Sara Molinder
Anette JakobssonLinköpings SK
Ida KarlssonNocout
Therese Pettersson
Ann-Charotte HillmanLinköping SK
Josefin AxelssonIK NocOut.se
Anna-Stina PåledalOK Roxen
Mirjam Karlsson
Anna LööfOK Pan-Kristianstad
Lotta AnnellIK NocOut.se
Christin Savelid
Elin HaraldssonTeam NH runners
Maria Gustafsson
Elsa Martinsson
Lisa GylemoIK Akele
Erica PetterssonIFK Göteborg
Kajsa EkbergIK Akele
Linda Thor
Maria BjörklindLillgårdathletes
Kristina Vigren
Sabina Ring
Yvonne SmedsTeam NH Runners

XC-race 10km Herr

NamnKlubb
Tobias Melchersson
Christian Ståhl
Martin BörjessonIK Akele
Olle BörjessonTinnerö Trailrunners
Carl-Johan Warfvinge
Fredrik Arnryd
Jonas Sanderhäll
Fredrik Fransson
Magnus Widgren
Johan AnkarswärdEricsson IF
Lars HåkanssonLSK
Rutger Dahlstrom
Martin DahlinSkanska
Samuel KarlbergLöpande lärare
Peter EibornStarVås
Carl RössnerStarVås
Christian Bergman
Philip Engström
Henrik Engelstad
Pär VängstamCrossfit highway
Erik WängstamCrossfit highway
Robert Hallberg
Thomas DavidsonLinköping
John NormanKlubblös
Anders LagosLöparknä ST
Pär SjöstrandIK NoOut.se
Anders BardGodegårds SK
Mats Sandberg
Johan ÅgrenTeam NH Runners
Jacob Carlsson
Nicklas Henulin
Albin LillieströmOK Roxen
Gustav WänströmIngen
Simon Kuronen
Nicklas JohanssonBrokinds IF
Karl-Johan Perlskog
Nils WingeÅtvidabergs IF
Arvid WingeÅtvidabergs IF
Edward Cope
Morgan Gustafsson
Joakim Hansen
Jens RosenqvistPorsvägen
Per MånssonIK NocOut.se
Magnus BergelinLinköping
Jakob ThellsénVreta SoMK
Johan Dalenius
Simon RuneforsLithe Vilse
Fredrik Andersson
Jesper DanielssonRif Linköping
Fredrik LindströmLinköpings OK
Stefan HenrikssonLonesome Runners
Andreas Wretman
Mikael SkoghFragglarna
Henrik ValentNopp
Peter JakobssonLOK
Patrik LjungemyrIK NocOut,se
Gunnar WärnfeldtDRT Kungsbacka
Anton Vallgren
Sven Sverdrup
Stefan HolgerssonLonesome Runners
Andreas Talberg Pedersen
Elof BromanBastuklubben
Oskar Fexner
Magnus BergströmSturefors IF
Jonatan LindbladIK NocOut.se
Fredrik ElbTeam NH Runners
Jens Ekstedt
Per Kernell
Fredrik HultApanboll
Åke ThagessonRedovisningsgruppen
Jonas Bjenning
Pierre Olofsson
Rikard Hanning
Henrik Gränsman
Edvin Bruun
andreas mereniusSturefors Sim & Cross
Mikael KastenssonEneby BK
Carl Holmberg
Gustav HammarströmSkeda if
Oscar Starräng
Oskar LindströmLinköpings OK
Andreas Blomqvist
Luis Zamorano
Alexander Konradsson
Ulf JonssonKISA SK
Erik OlssonApanboll
Jakob WadsteinApanboll
Rickard starräng
Mikael JakobssonSvinstadsjön IF
oskar solheimIK skallgång
Anders Bard
Josef JohanssonOK Kolmården
Markus GullqvistSvinstadsjöns IF
Robin BohlinHeleneholms IF TriTeam
Pascale Lindevall
Fredrik HellgrenTeam NH Runners
Elias Erdtman
Per SidénIK NocOut.se
Erik MartinssonIK Akele
Fredrik WetterWetter
Oskar HandmarkHandmade code
Erik Hjalmarsson
Johannes EklöfIF Hallby SOK
Kent Eriksson PrippLK Nyköpings Runners
Nicklas AnderssonIK Akele
Jonad JonsonTeam lewa sport
Erik StridÖsterfärnebo IF
Uffe Haraldsson
Erik AhlepilEksjö SOK
Mattias DanielssonNocout.se
Henrik BäckmanNocOut
Henning Färnström
Christer AldénOK Roxen
Niklas BarskSkeda If
Viktor Ekman
Petter Lind
Marcus LundinTeam Fillinge Ultra
Lars PetterssonNocOut
Gabriel Sulka
Henrik WännströmLinköping
Amaru UbillusIK NocOut.se
Anders BrändströmAxa sports club
Morgan Nilsson§
Marcus Anderini
Gustaf WaltherOK Denseln
Erik Ivarsson SandbergIFK Lidingö SOK
Jimmy IbyIK Hakarpspojkarna
Henrik LingforsLinköpings OK
Adam TellsénOK Roxen
Klas Clay JanssonIFK Linköping Boxning
Mikael Rousson
Oscar ClaessonSävedalens AIK

**XC-race 5km

NamnKlubb
Anna Bratz
Erika Andersson
Maria Löke
Annelie Kjell
Anneli Nåhdin
Tindra Welin
Ulrika Jonsson
Tage BörjessonTinnerö Trailrunners
Benjamin Fransson
Tintin Almqvist
Lena SköllermarkLinköping
Simon Mehari
Stefan Holm
Melker Holm
Stella Holm
Karin BroströmLinköping
Karin Johansson
Carina Johanssonmotionär
Minoo Shahbazian
CHristoffer henningsson
Maria ek
Susanne Lehnberg
Kristin Snihs
Jonas Snihs
Therese ErikssonLinköping
Caroline Sundström
Maria LindholmMotalas otränade
Linda Vallin
Lina Thuresson
Rune StrandLinköping
Karolina Beve
Helena Borg HartwigFK
Sofia Karling
Daniel SjöbergCFH
Maria AnderssonLinköping
Linda Shosholli
Maria LillieströmOK Roxen
Jimpa LönnKlubb 30
Jens HartwigLinköping
Malin Jacobsson
Arvid SandahlLinköping
Karin WideslättVästerås
Johan WideslättVästerås
Camilla Edlund
Carolina Vinefur
Elin Andersson
Carl JonssonTeam Ndur
Igor Wirdby
Rasmus TuressonIK NocOut.se
Adam Wirdby
Lisen Kronqvist
Pontus Bard
Anna Gårlin
Sandra Bergström
Ida Bergström Ljung
Amanda Starräng
Mikaela PeterssonCrossfit Motala
Sebastian Dejler
Jacob PåledalOK Roxen
Hugo BergströmSturefors IF
Meja BergströmSturefors IF
Petra BergströmSturefors IF
Lena Bard
Anna HåkanssonIK Nocout.se
Filip HenrikssonSvinstadsjöns IF
Alwa MereniusSturefors Sim & Cross
Martin MuellerLOK
Markus MuellerLinköpings OK
Nils LaestadiusLinköpings Skidklubb
Lina Strömfors
Gunnar Höst
Claes GustafssonStaygood.com
Fredrik WallinStora tuna ok
Linn AldénOK Roxen
Johanna AnderssonLinköping
Ida AnderssonLinköping
Albin CarlssonKisa sk
Björn Johansson-Thor
Niklas Dyde
Thomas JohanssonOk kolmården
Erik AbrahamssonLinköpings jolleseglarklubb